Masz to w naturze

Masz to w naturze nagrody Herbapol 2018 wręczone! Uroczysta Gala, odbyła się już po raz dziesiąty, Statuetki Esencji Natury 2018 zostały wręczone wybitnym osobowościom ze świata nauki, sztuki i mediów.

Prof. Iwona Wawer - Przewodnicząca Rady Naukowej oraz RAdy Nadzorczej Federacji uroczyście wręczyła nagrodę tegorocznemu laureatowi Panu Zbigniewowi Tomaszowi Nowak w kategorii Natura i Edykacja.

Wyróżnienia przyznawane są osobom ze świata nauki, sztuki, mediów, sportu i nietuzinkowym pasjonatom życia. Pochodzą oni z całej Polski, mają różne zainteresowania, ale to, co ich łączy, to szacunek do środowiska, brak zgody na szkodliwe działania człowieka wobec otoczenia, miłość do przyrody i gotowość do działania w imię ochrony najbliższych człowiekowi wartości.

Z okazji Jubileuszu 10-lecia nagród Herbapol Esencja Natury, podczas gali przyznana została przyznana Nagroda Dekady otrzymała ją Maja Popielarska, autorka popularnego cyklu „Maja w ogrodzie”, jedna z pierwszych laureatek nagrody, która przez ostatnie 10 lat nieustająco się rozwijała, pielęgnowała kontakt z naturą i była inspiracją dla wielu osób. Kapituła Nagrody Herbapol Esencja Natury przyznała w tym roku jednak jeszcze jedno Specjalne Wyróżnienie. Otrzymał je Aleksander Doba – polski podróżnik i kajakarz, który jako pierwszy człowiek w historii, trzykrotnie samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki.