Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress – HCC), 9-11 marca 2017r., Katowice

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach po raz drugi stało się miejscem wielosektorowej debaty przedstawicieli różnych środowisk związanych z ochroną zdrowia. W dniach 9-11 marca br., pod hasłem „Znacznie więcej niż medycyna“, odbył się II Kongres Wyzwań Zdrowotnych.

Partnerem Kongresu była Polska Federacja Suplementów, jako jedyny przedstawiciel branży suplementów.

 

W takcie Kongresu nasi przedstawiciele uczestniczyli w gorącej debacie poświęconej suplementom diety. Inicjatorem debaty pt. "Szanowny Pacjencie suplement diety to nie lek" było środowisko lekarsie skupione wokół Śląskiej Izby Lekarskiej. Udział naszego niekwestionowanego eksperta w dziedzinie supelementow diety Pani prof. Iwony Wawer, wywołał nie tylko burzliwą dyskusję, lecz zmusił adwersarzy do przyznania, że suplementy są porzyteczne a czasami wręcz niezbędne.

 

W dalszej części Kongresu, prof. I. Wawer zaprezentowała wykład dotyczący jakości suplementów diety, podkreślając, że problemy z jakością stanowią niewielki odsetek sprzedawanych produków, głównie z niepewnego źródła, co stanowi problem europejski a czasami światowy. Pani Profesor przekonywała słuchaczy, że polscy producenci dbają o jakość swoich produktów i stale podnoszą swoje standardy.

 

W trakcie Kongresu, Federacja miała możliwość zaprezentowania przykładowych produków suplementów na swoim stoisku. Ogromną popularnością cieszył się poradnik wydany przez Federację pt: Suplementy diety - co warto i trzeba wiedzieć". Zainteresowanie poradnikiem wyrażali lekarze licznych specjalności, farmauceuci jak i inni uczestnicy kongresu. Przekazane setki egzemplarzy poradnika pozwolą przybliżyć odbiorcom ideę suplementacji oraz podstawową wiedzę o suplementach.

 

 

więcej informacji dotyczacych kongresu pod adresem:

 

http://www.hccongress.pl/pl/